Przejście do sekcji:

Gmina Miasta Gostynina - oficjalna strona

Menu

Treść strony

Wybory Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej 28 czerwca 2020 r.

Wybory Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej będą przeprowadzone 28 czerwca 2020 roku, między godziną 7.00 a 21.00. Głosowanie odbędzie się metodą mieszaną – w lokalach wyborczych, oraz dla chętnych – korespondencyjnie. Ewentualna druga tura odbędzie się 12 lipca.

Zachęcamy mieszkańców do zapoznania się z listą obwodów do głosowania na terenie miasta Gostynina, która dostępna jest pod adresem: https://wybory.gov.pl/prezydent20200628/pl/organy_wyborcze/obwodowe/1/gm/140401

► W ramach dodatkowych informacji - Nie musicie głosować tam, gdzie jesteście zameldowani. To od Was zależy, gdzie dopiszecie się do spisu lub wpiszecie do rejestru wyborców. Zacznijmy od tego, co nie dla wszystkich jest jasne: czym się różni dopisanie do spisu wyborców od wpisania do rejestru wyborców?

Jeśli chcecie na stałe zmienić miejsce głosowania, czyli od teraz chcecie głosować tam, gdzie mieszkacie, a gdzie nie jesteście zameldowani i to nie tylko ten jeden raz, ale także w innych, przyszłych wyborach – powinniście wpisać się do rejestru wyborców. Natomiast jeśli wiecie, że tylko tego jednego dnia – w dzień wyborów – nie będzie Was w miejscu zamieszkania, ale poczucie obywatelskiego obowiązku mówi Wam, że powinniście zagłosować – dopiszcie się do spisu wyborców w miejscu, w którym akurat wtedy będziecie. Będzie to działanie jednorazowe, czyli dotyczy tylko tych jednych wyborów. W następnych zagłosujecie już u siebie.

Zachęcamy do obejrzenia krótkich spotów informacyjnych związanych ze zbliżającymi się wyborami na Prezydenta RP opracowanych przez Państwową Komisję Wyborczą.

Wybory Prezydenta RP 2020 - "Co zrobić, aby zagłosować?"

Wybory Prezydenta RP 2020 - "Co zrobić, aby zagłosować w miejscu zamieszkania?"

Wybory Prezydenta RP 2020-"Co zrobić, aby zagłosować poza miejscem zamieszkania?"

Wybory Prezydenta RP 2020 - "Zaświadczenie o prawie do głosowania"

Wybory Prezydenta RP 2020 - "Jak zagłosować korespondencyjnie w kraju?"

Wybory Prezydenta RP 2020 - "Uprawnienia osób niepełnosprawnych — Pełnomocnik"

wstecz

Banery

Stopka

Kontakt

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Urząd Miasta Gostynina
ul. Rynek 26
09-500 Gostynin
tel.: 24 236 07 10
fax.: 24 236 07 12
e-mail: um@gostynin.pl

Szczegółowy kontakt