Przegrana w Mławie. Spadek Mazura

W 27 kolejce IV Ligi Mazowieckiej Gr. Północnej Mazur Gostynin przegrał w Mławie z Mławianką 0:2. Nasz zespół stracił już jakiekolwiek szanse na utrzymanie w tym sezonie w IV Lidze.
Nasz zespół przystąpił do meczu mocno osłabiony, nie zagrali z różnych powodów podstawowi zawodnicy jak Arkadiusz Majchrzak, Rafał Wilamowski i Michał Matecki a z powodów zdrowotnych Konrad Popławski, z kolei jedynie jedną połowę meczu zagrał Bartosz Komorowski.
Mławianka, która ma jeszcze realne szanse utrzymania, od początku zagrała z determinacją, jednak znakomicie w bramce Mazura spisywał się bramkarz Mazura Klaudiusz Kurek. Gospodarze jednak wyszli na prowadzenie w 38 minucie, po rzucie karnym pewnie wykonanym przez Macieja Rogalskiego. W drugiej połowie Mazur próbował zagrozić bramce rywali, jednak większość ataków zatrzymywała się na obrońcach Mławianki. Gospodarze podwyższyli w 53 minucie na 2:0 po rzucie rożnym i dobitce Piotra Białoskurskiego.
Mazur nie ma już szans na zajęcie ani 11 ani 12 miejsca w tabeli, które da utrzymanie na przyszły sezon.
Pozostały trzy mecze o honor, kibiców zapraszamy na mecz 28 kolejki, w sobotę, 1 czerwca 2019 r. o g. 11:00 z Ząbkovią Ząbki na Stadionie MOSiR w Gostyninie.
Mławianka Mława – Mazur Gostynin 2:0
Bramki: 38' Maciej Rogalski (karny), 53' Piotr Białoskurski
Mławianka: Grzegorz Jabłonowski – Łukasz Wróblewski, Maciej Komorowski, Patyk Kostyk, Marcin Tomczak, Piotr Białoskurski (62' Michał Białoskurski), Maciej Rogalski (90' Jakub Mazurkiewicz), Przemysław Cieślak (75' Krystian Gosik), Adam Brzozowski, Sławomir Sieja, Mateusz Zejer; trener: Adam Fedoruk
Mazur: Klaudiusz Kurek – Dominik Konwerski, Piotr Dutkiewicz, Bartosz Wiśniewski (65' Adrian Budnicki), Michał Patora – Cezary Szczerbak (46' Bartosz Komorowski), Vasyl Ralyk, Damian Surmak, Filip Skupiński, Mateusz Dobieński – Eryk Przybylski; trener: Artur Kapela, asystent trenera: Paweł Kowalski
żółte kartki: Skupiński, Surmak
Źródło: Mazur Gostynin