Położenie urzędu
Położenie urzędu
Urząd Miasta Gostynina
ul. Rynek 26
09-500 Gostynin
tel.: 24 236 07 10
fax.: 24 236 07 12
e-mail: um@gostynin.pl
W niedzielny słoneczny poranek (14 kwietnia) przed Zamkiem Gostynińskim, przy Rondzie Rodziny Higersbergerów rozpoczął się II Gostyniński Wyścig o Puchar Siemowita w ramach długodystansowego Pucharu Polski. Do rywalizacji stanęło około 380 rolkarzy w różnych przedziałach wiekowych.
Wyścig mógł się odbyć, dzięki Łukaszowi Flejszerowi z UKS Zwoleń Team (lider projektu), w ramach Budżetu Obywatelskiego 2019. Biorący udział w wyścigu ruszali przy Rondzie Higersbergerów i tam też kończyli bieg.
Najwięcej emocji wzbudzili najmłodsi zawodnicy, którzy dzielnie walczyli o czołowe miejsca.
Dwa główne biegi odbyły na dystansie 22,4 oraz 41,6 kilometra i czołowe miejsca w nich zajęli:
- 22,4 km wśród kobiet była Klaudia Tyszkiewicz (Zwoleń-Team), a wśród mężczyzn Łukasz Warchoł (Warszawa),
- 41,6 km wygrał Paweł Ciężki (Kraków), a wśród kobiet Aleksandra Glamkowska (Szczytna),
- wśród mieszkańców Gostynina najszybszy był Łukasz Flejszer (Zwoleń-Team).
Medale zawodnikom wręczała oprócz Burmistrza Miasta Gostynina Pawła Kalinowskiego, Starosty Gostynińskiego Arkadiusza Boruszewskiego, Przewodniczącego Rady Miejskiej Andrzeja Redera, Moniki Sadowskiej Kaniery - właścicielki placówek partnerskich Alior Banku w Gostyninie, między innymi była srebrna medalistka olimpijska z Soczi Natalia Czerwonka.
Dużą atrakcją był także pokaz freestyle PTT Delta z Płocka. Trzy zawodniczki mimo młodego wieku pokazały wysoki poziom w zaprezentowanym programie.
Dzień zawodów uatrakcyjnił też występ gostynińskich "Ananasków" i "Ananasów".
Wyniki zawodów prezentowały się następująco:
CHŁOPCY ROLKI 2005-2006 - 900 M
1. Wojciech Kowalski (Piaseczno)
2. Itan Ciborowski (Pisz)
3. Dominik Kaniera (Zwoleń-Team)
CHŁOPCY ROLKI 2007-2008 - 600 M
1. Mateusz Wełnicki (Warszawa)
2. Piotr Hypszer (Bydgoszcz)
3. Michał Pawłowski ((Zwoleń-Team)
CHŁOPCY ROLKI 2009-2010 - 300 M
1. Patryk Babiel (Warszawa)
2. Tymon Piątek (Duszniki Zdrój)
3. Łukasz Jaroszewski (Warszawa)
CHŁOPCY ROLKI 2011 I MŁODSI - 100 M
1. Maciej Paluch (Warszawa)
2. Paweł Piórkowski (Warszawa)
3. Tomasz Jędrysiak (Lubin)
DZIEWCZĘTA ROLKI 2005-2006 - 900 M
1. Klaudia Tyszkiewicz (Zwoleń-Team)
2. Zuzanna Bombała (Zwoleń-Team)
3. Wiktoria Suwała (Zwoleń-Team)
DZIEWCZĘTA ROLKI 2007-2008 - 600 M
1. Agata Glapińska (Tomaszów Mazowiecki)
2. Maja Kafarska (Zwoleń-Team)
3. Julia Heinrich (Bydgoszcz)
DZIEWCZĘTA ROLKI 2009-2010 - 300 M
1. Sandra Syguła (Tomaszów Mazowiecki)
2. Zuzanna Gackowska (Bydgoszcz)
3. Zuzanna Grzelecka (Zwoleń-Team)
DZIEWCZĘTA ROLKI 2011 I MŁODSI - 100 M
1. Maria Blinów (Otwock)
2. Lila Strzyż (Lubin)
3. Natasza Kaczor (Lubin)
DZIEWCZĘTA 2003-2004 - 3.2 KM
1. Adrianna Kafarska (Zwoleń-Team)
2. Jagoda Chaberska (Bydgoszcz)
CHŁOPCY 2003-2004 - 3.2 KM
1. Oskar Berliński (Zwoleń-Team)
2. Stanisław Skoczek (Koronowo)
3. Damian Stablewski (Bydgoszcz)
KOBIETY - ROLKI FITNESS - 6.4 KM
1. Adrianna Kafarska (Zwoleń-Team )
2. Karolina Junka (Bydgoszcz)
3. Agnieszka Krzyżanowska (Bydgoszcz)
MĘŻCZYŹNI - ROLKI FITNESS - 6.4 KM
1. Łukasz Flejszer (Zwoleń-Team)
2. Mateusz Kosmala (Bydgoszcz)
3. Yurii Shavlov (Wrocław)
KOBIETY - ROLKI SZYBKIE - 22.4 KM
1. Klaudia Tyszkiewicz (Zwoleń-Team)
2. Karolina Uryzaj (Nowy Tomyśl)
3. Joanna Chojnacka (Warszawa)
MĘŹCZYŹNI - ROLKI SZYBKIE - 22.4 KM
1. Łukasz Warchoł (Warszawa)
2. Michał Machowski (Warszawa)
3. Sebastian Ciborowski (Pisz)
KOBIETY - ROLKI SZYBKIE - 41.6 KM
1. Aleksandra Glamkowska (Szczytna)
2. Aniela Dymiszkiewicz (Elbląg)
3. Magdalena Kuśmierz (Tomaszów)
MĘŻCZYŹNI - ROLKI SZYBKIE - 41.6 KM
1. Paweł Ciężki (Kraków)
2. Bartosz Chojnacki (Warszawa)
3. Marek Kania (Konstancin-Jeziorna)
Urząd Miasta Gostynina
ul. Rynek 26
09-500 Gostynin
tel.: 24 236 07 10
fax.: 24 236 07 12
e-mail: um@gostynin.pl