Po zwycięstwie i remisie nadeszła porażka

Niestety, po trzech punktach zdobytych w meczu z Pogonią II Siedlce i jednym z Ożarowianką, piłkarze seniorów Mazura Gostynin po raz pierwszy w rundzie wiosennej w meczu ligowym doznali porażki. Mazur przegrał 1:2 na własnym boisku w 19 kolejce z KS Łomianki 1:2.

Choć to od 26 minuty było 1:0 dla Mazura, po dośrodkowaniu z prawej strony boiska od Damiana Surmaka piłkę do siatki głową z bliskiej odległości skierował Bartosz Komorowski. Goście wyrównali w 34 minucie, nabiegający w pole karne Jan Pobocha, pomocnik Łomianek z 7 metrów skierował piłkę do bramki. Tuż przed przerwą, tzw. "bramkę do szatni" Mazurowi strzelił, wykańczając akcje prawą boiska, Bartłomiej Bochenek.

W drugiej połowie bramek nie było, za to okazji, zwłaszcza dla Mazura na wyrównanie mnóstwo. Najbliżej szczęścia był w 81 minucie Michał Patora, jednak piłka minimalnie przeleciała obok słupka bramki Łomianek. Już do końca meczu wynik się nie zmienił.

Mazur z 19 punktami w tabeli nadal pozostanie na 13 miejscu.

SKRÓT MECZU:

W 20 kolejce nasz zespół zmierzy się w derbowym pojedynku z Wisłą II Płock. Mecz na bocznym boisku Stadionu Wisły Płock im. Kazimierza Górskiego - ul. Łukasiewicza 34 - w sobotę, 13 kwietnia 2019 r. o g. 11:00

Mazur Gostynin - KS Łomianki 1:2

bramki: 26' Bartosz Komorowski - 34' Jan Pobocha, 45' Bartłomiej Bochenek

Mazur: Klaudiusz Kurek - Bartosz Wiśniewski Piotr Dutkiewicz Arkadiusz Majchrzak Dominik Konwerski (56' Vasyl Ravlyk) - Rafał Wilamowski Michał Patora Damian Surmak Filip Skupiński (68' Konrad Popławski) Eryk Przybylski (79' Michał Matecki) - Bartosz Komorowski; trener: Artur Kapela; asystent trenera: Paweł Kowalski

Łomianki: KS Łomianki: Paweł Błesznowski - Patryk Romański (46' Filip Hryniewicz) Michał Kielak (66' Wojciech Kalinowski) Mateusz Kowalski Łukasz Stanisławski (76 Łukasz Janik) Karol Szeliga Sławomir Truszczyński Jan Pobocha (58' Szymon Kołosowski) Bartłomiej Bochenek (78' Sebastian Szerszeń) Hubert Czady (54' Mateusz Kazimierczuk) Hayk Avanesyan; trener: Hubert Błaszczak, asystent trenera: Kacper Masenek

Żółte kartki: Avenesyan, Romański, Pobocha

Źródło: Mazur Gostynin