Przejście do sekcji:

Gmina Miasta Gostynina - oficjalna strona

Menu

Treść strony

KPP informuje

Nowa kategoria zagrożenia na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa funkcjonuje w powiecie gostynińskim od września 2016 r. i cieszy się dużym zainteresowaniem wśród obywateli. Miejsce niebezpiecznej działalności rozrywkowej to nowa kategoria, dzięki której mieszkańcy mogą przekazywać policjantom informacje o wszelkich zagrożeniach występujących w takich miejscach np. jak Escape Room, itp.
Aktualnie na Krajowej mapie zagrożeń bezpieczeństwa dostępnych  są 23 kategorie zagrożeń, które mogą wypełniać znamiona przestępstwa czy wykroczenia, ale przede wszystkim takie, które w subiektywnym odczuciu mieszkańców negatywnie wpływają na ich poczucie bezpieczeństwa.
Teraz dodana została kategoria „Miejsce niebezpiecznej działalności rozrywkowej”, dzięki której mieszkańcy mogą przekazywać policjantom informacje o wszelkich zagrożeniach występujących w takich miejscach np. jak Escape Room, itp. Z uwagi na specyficzny charakter tego zagrożenia będzie ono widoczne na Mapie z chwilą jego potwierdzenia przez Policję. Aby dokonać zgłoszenia należy wypełnić pole z opisem zagrożenia, co pozwoli na skuteczną jego weryfikację i eliminację. Zebrane informacje zostaną następnie sprawdzone przez policjantów.
O tym, że Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa jest doskonałym  narzędziem, które szybko i czytelnie pozwala wskazać zaobserwowany problem związany z bezpieczeństwem w różnych dziedzinach nikogo już nie trzeba przekonywać.  Mieszkańcy naszego powiatu chętnie korzystają z tej aplikacji, a to głównie za sprawą prostego sposobu informowania policjantów o problemach i zagrożeniach i anonimowości zgłoszenia. Możliwość dodawania zdjęć i komentarzy oraz potwierdzania już zgłoszonych zagrożeń jest dodatkowym udogodnieniem.
Wprowadzone zmiany  w Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństw z pewnością jeszcze bardziej ułatwią dokonywanie zgłoszeń za pomocą aplikacji stworzonej w ramach programu MSWiA.
Należy pamiętać o tym, że zgłoszenia dokonywane poprzez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastępują potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112, 997.
Z narzędzia należy korzystać w sposób rozsądny. Każde naniesione zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję Policji. Z jednego łączna internetowego można zgłosić jedno zagrożenie na dobę.


 Z marihuaną za kółkiem
Gostynińscy policjanci zatrzymali 20-latka, który posiadał przy sobie marihuanę. Mężczyzna dodatkowo odpowie za kierowanie pojazdem pod działaniem środków odurzających.
We wtorkowy wieczór (29.01.) uwagę policjantów przykuła osobowa toyota zaparkowana na obrzeżach Gostynina. W pojeździe znajdowały się trzy osoby. W trakcie czynności policjanci wyraźnie wyczuli zapach marihuany. W wyniku przeszukania 20-letniego mieszkańca gminy Gostynin policjanci znaleźli przy nim torebkę foliową z zapięciem strunowym, w którym znajdował się susz roślinny. Do wyjaśnienia zostali zatrzymani dwaj 20-letni mężczyźni i 19-letnia kobieta.
Badanie ujawnionej substancji wykazało marihuanę. Dalsze czynności policjantów wykazały dodatkowo, że 20-latek kierował pojazdem pod jej wpływem. Noc spędził w policyjnym areszcie. Następnego dnia usłyszał zarzuty posiadania środków odurzających i kierowania pojazdem pod ich wpływem. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Podsumowanie akcji NURD
„NURD – Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego” to akcja, w trakcie której policjanci zwracają szczególną uwagę na zachowania kierowców w stosunku do pieszych oraz na to, czy ci ostatni przestrzegają przepisów ruchu drogowego.
Podczas wczorajszych działań mundurowi eliminowali negatywne zachowania na drodze, w szczególności nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu, nieprawidłowe przejeżdżanie przejść dla pieszych, niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej przez pieszych czy przechodzenie w miejscach niedozwolonych. Łącznie mundurowi ujawnili 9 naruszeń przepisów popełnionych przez pieszych i 7 przez kierujących pojazdami wobec pieszych.
Pamiętajmy, że bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego w dużej mierze zależy od nich samych. Piesi niejednokrotnie stają się ofiarami tragicznych wypadków, których przyczyna wynika często z nie przestrzegania podstawowych zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Głównym przewinieniem tej grupy jest przechodzenie przez jezdnię w miejscu niedozwolonym. Spośród zmotoryzowanych największą liczbę stanowią kierujący nieprawidłowo zatrzymujący pojazd w rejonie przejść dla pieszych.

podkom. Dorota Słomkowska
KPP w Gostyninie

  • Zagrożenia
  • Zagrożenia
  • Zagrożenia
  • Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego

wstecz

Banery

Stopka

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Urząd Miasta Gostynina
ul. Rynek 26
09-500 Gostynin
tel.: 24 236 07 10
fax.: 24 236 07 12
e-mail: um@gostynin.pl

Szczegółowy kontakt